Nowe trendy w polskiej turystyce

W zeszłym roku Turcja, Egipt, Tunezja, w tym sezonie do czołówki weszła… Kenia! Pomimo strachu przed kryzysem Polacy nadal chętnie podróżują, także w najdalsze rejony świata. Najchętniej – samolotem.

Wyjazd za granicę czy w polsce?

Wbrew pozorom Polacy nie przestraszyli się pesymistycznym pogłoskom na temat ogólnoświatowego kryzysu i nadal chętnie wyjeżdżają za granicę, w czasie urlopów. Może to być spowodowane przede wszystkim faktem, iż wbrew obiegowym opiniom wyjazd za granicę na urlop, jest niekiedy o wiele tańszy, niż wypoczynek w naszych krajowych kurortach. Dla wielu Polaków ceny, jakie tam można spotkać są bardzo zniechęcające, i wolą wyjechać za granicę, gdzie nie tylko mogą odpocząć w egzotycznych krajobrazach, ale też i wydadzą mniej pieniędzy.

Dlaczego Polacy coraz chętniej wybierają na miejsce wczasów właśnie Polskę?

Polska jest pięknym krajem. Jest tutaj wiele wspaniałych miejsc, gdzie można świetnie wypocząć oraz odreagować stres związany z pracą. W Polsce jest niemal wszystko. Mamy góry, morze, jeziora. Tak, to prawda. Często odwiedzanym miejscem jest Zakopane. Tatry są piękne i przyciągają turystów nie tylko z Polski, ale także z innych rejonów świata. Mamy też piękne Mazury, gdzie można żeglować na cudownych jeziorach. Dla miłośników wypoczynku nad wodą ciekawą opcją jest Morze Bałtyckie. W Polsce jest wiele wartych odwiedzenia ośrodków nadmorskich. Można opalać się na plaży lub pływać w Bałtyku. To wszystko sprawia, że w Polsce jest wiele cudownych miejsc na spędzenie wymarzonego urlopu, dlatego często rezygnujemy z wojaży zagranicznych na rzecz pięknych polskich miejsc.