Podstawy bezpiecznej jazdy na rolkach

Jeśli jesteś początkującym w jeździe na rolkach, najlepszym miejscem do nauki są wolne od przeszkód miejsca. Puste parkingi, nieużywane korty tenisowe, chodnik lub jakikolwiek płaski, gładki kawałek chodnika z trawą obok – są idealne, o tyle o ile pamiętasz jak ważne szczególnie na tym początkowym etapie są kaski na rolki. Trawa jest zalecana, ponieważ oferuje miękkie miejsce do upadku, gdy uczysz się jeździć na rolkach jest to naprawdę nieocenione. Zalecamy, aby początkowo unikać często uczęszczanych szlaków i parków. Pozwoli Ci to doskonalić umiejętności, nauczyć się bezpiecznie manewrować – bez obawy o kolizję. Gdy to zrobisz, możesz przejść do tych obszarów.

Gdzie jeszcze można uczyć się jazdy na rolkach?

Ponadto innym bezpiecznym miejscem jest lokalne rolkowisko bądź skatepark. Obszary te są zazwyczaj bardzo czyste, pozbawione nieprzewidzianych elementów,, a nawet gdy są dość zatłoczone, natężenie ruchu jest wystarczająco kontrolowane, aby można było nadal uczyć się zawiłości jazdy na rolkach bez obaw o bezpieczeństwo własne i innych osób.

Co jeszcze możesz zrobić, aby czuć się bezpiecznie?

Oprócz noszenia odpowiedniego sprzętu ochronnego takiego jak kaski na rolki czy ochraniacze, istnieją dodatkowe rzeczy, które możesz zrobić, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas jazdy. Na przykład lepiej nie jeździć po ciemku. Środowisko tego typu bardzo utrudnia dostrzeżenie rolkarzy lub innych osób. Jeśli zamierzasz jeździć na rolkach wieczorem lub w warunkach o ograniczonej widoczności, noś odblaskowe ubranie, aby być widocznym. To niewiele kosztuje, a może naprawdę znacznie podnieść poziom bezpieczeństwa.